Form Şirketler Grubu

Genel Müdürlük: Maslak, İstanbul, Türkiye

Sosyal Sorumluluk

ÇYDD

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin öncülüğünde “Anadolu' da Bir Kızım Var Öğretmen Olacak” projesi kapsamında 2015 yılından beri her yıl 60 kız öğrencimize elimizi uzatıyoruz.

Ülkemizde kız çocuklarının erken evliliğe zorlanmasının önüne geçilmesi,  kızlarımızın eğitim seviyesinin yükseltilmesi ve bilinçlenmeleri konularında gösterdiğimiz hassasiyetle, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğini'nin kız öğrenciler için geliştirdiği projesinde “Biz de varız” diyerek çıktığımız bu yolda 60 kız öğrencimize orta öğrenim ve lise öğrenimleri boyunca destek vermeye devam ediyoruz.

WWF projesi

İşimize gösterdiğimiz hassasiyet ve önemi, tüm insanlığın ortak mirası olan doğamıza karşı da gösteriyoruz. 2014 yılı’nda aldığımız “Green Office (Yeşil Ofis)“ diplomamızın gerekliliklerini yerine getirerek tüm çalışanlarımızla küresel iklim değişikliğine karşı, ofis içerisinde uyguladığımız sürdürülebilir tasarruf önlemleriyle mücadele ediyoruz.

WWF tarafından belirlenen Yeşil Ofis kriterlerine uyarak Ekolojik Ayak İzimizi Form ailesinin tüm üyelerinin de desteğiyle her sene daha aşağı seviyelere çekiyoruz. Doğaya ve çocuklarımızın geleceğine verdiğimiz bu değer ve önemle, her yıl WWF tarafından Yeşil Ofis olmaya layık görülmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Form Ormanı

Sektördeki 50. yılımızın anısına, verimli bir geleceğe katkıda bulunmak amacıyla 2015 yılında Orman Genel Müdürlüğü ile İstanbul Şile’de 2,000 ağaçlık FORM Hatıra Ormanı’nın tohumlarını attık.

Tüm çalışanlarımızla birlikte ekilen fidanların gelişimini izlemek ve çevreye küçük de olsa bir katkıda bulunmuş olmak en büyük mutluluğumuz olmaya devam ediyor.